20. divadelní sezóna 2018/2019

Vítězství v Memoriálu Jíři Kousala obhájil tým z Chuchelny (Naše Pojizeří)

15.08.2013 09:36

Ve Slané se v sobotu 10. srpna za krásného slunečného počasí uskutečnil čtvrtý ročník volejbalového Memoriálu Jíři Kousala, který opět pořádali slánští ochotníci s podporou dobrovolných hasičů. Prvenství i letos obhájil tým z Chuchelny, který ve čtyřleté historii turnaje nenalezl přemožitele.

Letošní ročník memoriálu formou peněžní sbírky zároveň pomohl podkrkonošské obci Rudník, kterou obzvláště tvrdě zasáhly povodně na začátku června. Zúčastnilo se osm volejbalových týmů, včetně týmu z Rudníku, které se utkaly ve dvou skupinách systémem každý s každým. Do semifinále pak postoupily nejlepší dva týmy z každé skupiny. Z tohoto semifinále vzešla dvojice pro souboj o třetí místo a dvojice pro finále. Zbývající týmy se postupně utkaly o pořadí na sedmém a pátém místě.

Ve finále letošního ročníku se nakonec utkaly týmy Chuchelna vs. Jelita z Lomnice nad Popelkou. V napínavém a dlouho vyrovnaném utkání došlo bohužel ke zranění hráče lomnického týmu, které nebylo z těch nejvážnějších, nicméně neumožnilo mu dál pokračovat ve hře. A právě v tuto chvíli, kdy už lomničtí uvažovali o skrečování zápasu, se na stranu oslabeného týmu přidal náhradník, hráč týmu z Rudníku, který tak všem dokázal nejen svůj smysl pro fair play, ale zároveň to, že také Rudník si pomoc ostatních jednoznačně zaslouží. Finálový zápas se tedy mohl dohrát a jako vítěz z něj nakonec vzešel tým z Chuchelny, který tak obhájil své vítězství ze všech předchozích ročníků a potvrdil svou slánskou neporazitelnost.

Pro Rudník se vybralo 5 tisíc korun

Část peněz, které pořadatelé vybrali na startovném, byla použita na odměny pro soutěžící a vítězné týmy a k nákupu vzpomínkového věnce pro Jířu Kousala, který tragicky zahynul 9. listopadu 2009 a na jehož počest je celý turnaj organizován. Zbylé peníze a peníze vybrané finanční sbírkou probíhající během celého turnaje, byly darovány obci Rudník. A dohromady se sešlo přes 5 000 Kč. Všechny účastníky tak mohl hřát příjemný a pěkný pocit nejen ze sportovních výkonů, ale i z toho, že přispěli na dobrou věc.

„Už minulý rok jsme se rozhodli, že utržené startovné nebudeme utrácet za zbytečnosti jako balónky či lampiony přání na znamení jakéhosi pietního aktu, ale že by jistě i Jířa souhlasil s tím, aby výtěžek z této akce putoval na nějakou dobrou věc. Letošní vybrané penízky poputují přímo obci Rudník. Tam nejlépe vědí, kde jsou potřeba a na co je konkrétně použít, " uvedla spoluorganizátorka turnaje Kateřina Schovánková.

Své k turnaji řekl i Radek Šmíd, vedoucí pořádajícího DS Tyl Slaná: „Velkou vodou zničené fotky, dopisy či předměty, ke kterým se vážou osobní vzpomínky, jsou sice nenahraditelné, ale zbývá spousta věcí, které nahradit lze. Na volejbalovém Memoriálu Jíři Kousala jsme se také letos zaměřili na dobrou věc a na účet obce Rudník od nás poputuje více než 5 000 Kč. Je to úžasný výsledek a všem za to moc děkujeme. Stejné poděkování patří také Základní škole ve Slané, za bezplatné zapůjčení sportovního areálu, a slánským hasičům, speciálně Vláďovi Valentovi, za pomoc se zajištěním občerstvení a úklidem po turnaji."

„Říká se, že vše špatné je k něčemu dobré a třeba za pár měsíců, či let bude Rudník vypadat lépe, než vypadal před povodní. Co konkrétního ale přinesla povodeň pro mne osobně? Obrovskou zkušenost a lekci z mezilidských vztahů. Pocit, že na všechno najednou nejsme sami, že stále ještě existují lidé, kterým utrpení ostatních není lhostejné. V dnešní době, kdy na nás z médií srší samá negativa, tito lidé to zlo několikanásobně převáží, a i když v Rudníku nikdy předtím nebyli, pomáhají," řekl starosta obce Rudník Aleš Maloch.

Pokud se chcete zúčastnit dalšího ročníku turnaje, ať už jako soutěžící nebo diváci, už dnes si ve svých kalendářích označte sobotu 9. srpna 2014, kdy proběhne další, již páté pokračování tohoto nepotopitelného turnaje.

Vyhledávání