20. divadelní sezóna 2018/2019

Ve Slané se objevil Tracyho tygr!

14.03.2016 18:06

V sobotu 12. března 2016 se v Kulturním domě ve Slané sešli všichni příznivci ochotnického divadla, aby společně shlédli premiéru představení ...a za Tracym tygr, kterou si pro své diváky a příznivce připravil Divadelní soubor Tyl Slaná.

„Jedná se o poetické drama s prvky hořké komedie v režii Martina Daniela Baška. Více než sto diváků sledovalo známý příběh o lásce, který se odehrává nejen mezi Thomasem Tracym a Laurou Luthyovou,“ říká Radek Šmíd, vedoucí slánských divadelníků, kteří si uvědomují, že se jedná o trochu jiný kus, než na který jsou diváci možná zvyklí.

„Oproti našemu minulému představení, komedii Když se zhasne, která byla typicky davovou záležitostí, na kterou se chodil pobavit snad každý typ diváka, je toto představení trochu odlišné. Pozorný divák však nebude ochuzen o nic, co má rád. Vlastně právě naopak - k úsměvu dostane navíc i možnost poetické nálady a zamyšlení,“ doplňuje Šmíd

Ve hře účinkují Lukáš Kmínek, Jana Cinková, Vlastimil Krejčí, Martina Wittmayerová, Zuzana Patočková, Jana Báčová, Stanislav Bittengl, Jana Řezníčková, Radek Šmíd, Tomáš Kužel a Aleš Roštejnský.

„Další reprízy plánujeme během roku 2016, nejbližší dvě v nedalekém Košťálově a vzdálenějším Josefově Dole, kde se zúčastníme tamní divadelní přehlídky,“ pozval na závěr premiérového ohlédnutí Radek Šmíd.

Aktuální informace o představení naleznete na internetové adrese www.dstyl.cz.

Vyhledávání