20. divadelní sezóna 2018/2019

Ve Slané hrají filmy pro děti i na přání

17.02.2015 09:38

Divadelní ochotníci ve Slané se opět rozhodli zavzpomínat na dobu, kdy i ve Slané fungovalo kino, a pro všechny milovníky starých dobrých filmů si ještě před příchodem jara připravili promítání populárních československých komedií.

"V sobotu 7. března 2015 vás zveme do sálu Kulturního domu ve Slané, který se na tento večer promění v netypický kinosál, kde si za zvuku a mihotání klasické dobové filmové promítačky, bez žádného DVD a dataprojektoru, u stolečku, se sklenkou dobrého vína a u sklenice studeného pěnivého moku, budete moci hromadně vychutnat nejen něco dobrého k snědku, ale také oblíbené filmové komedie," zve diváky Radek Šmíd, který se začátkem února stal již potřetí vedoucím slánských ochotníků.

Filmová retro promítání se ve Slané konají už třetím rokem a diváci, kteří oceňují především atmosféru a veselou náladu plného hlediště, už mohli vidět takové tituly jako S tebou mě baví svět, Trhák, Limonádový Joe, pohádky Ať žijí duchové!, Honza málem králem nebo oscarový film Vesničko má středisková a další.

"Filmy se promítají z originálních původních filmových kotoučů pomocí perfektně udržované promítačky, která musela projít mnoha technickými zkouškami. Je to zásluha Jana Kvardy, který je zapáleným promítačem, ale hlavně duchovním otcem celé myšlenky těchto filmových projekcí, o kterých se s vámi dokáže bavit celé hodiny," doplňuje Šmíd.

A na jaké filmy se diváci mohou přijít podívat tentokrát? Odpoledne v 17 hodin to bude filmová pohádka scénáristy Zdeňka Svěráka Tři veteráni. A večer ve 20 hodin se diváci dočkají další novinky, kterou si pro ně ve Slané připravili.

"Protože se snažíme co nejvíc vycházet vstříc všem divákům, rozhodli jsme se jim tentokrát nabídnout hned dva filmové tituly, ze kterých si přímo na místě pomocí hlasování vyberou. A protože jsme celé promítání chtěli věnovat filmům scénáristy Zdeňka Svěráka, odpovídají tomu i nabízené filmy," vysvětluje Šmíd.

Diváci, kteří se večerního představení zúčastní, si tak budou moci vybírat mezi filmy Obecná škola a Rozpuštěný a vypuštěný. Hlasování se zúčastní všichni přítomní a vyhraje ten film, kterému dá hlas většina diváků v sále. Pořadatelé ale věří, že oba filmy slibují příjemnou zábavu, takže je vlastně úplně jedno, který z nich u diváků zvítězí.

"A protože stejně jako u dobrého divadla, i u filmu platí, že mnohem lépe si jej vychutnáte ve společnosti stejně naladěných přátel a diváků, srdečně zveme všechny příznivce filmových komedií, aby dorazili a tuto veselou atmosféru nám pomohli vytvořit," uzavírá svou pozvánku Radek Šmíd.

Vstupné na jednotlivá promítání je 50 Kč pro dospělé a 25 Kč pro děti. Pokud si zakoupíte lístky na oba filmy, dospělí zaplatí 80 Kč a dětí 40 Kč. Občerstvení bude zajištěno na místě.

Vyhledávání

plakáty

/album/plakaty/tri-veterani-png1/
/album/plakaty/film-na-prani-png1/