19. divadelní sezóna 2017/2018

Usměvavý Memoriál Jíři Kousala

13.08.2012 11:03

V sobotu 11. srpna 2012 se ve Slané uskutečnil již třetí ročník volejbalového Memoriálu Jíři Kousala, který letos pořádali slánští ochotníci a dobrovolní hasiči. Prvenství i letos obhájil tým z Chuchelny u Semil, který tak v celé krátké historii tohoto turnaje ještě nenalezl přemožitele. Letošní ročník memoriálu formou peněžní sbírky zároveň pomohl občanskému sdružení Za novým úsměvem.

Letošního ročníku se zúčastnilo osm volejbalových týmů, které se utkaly ve dvou skupinách systémem každý s každým. Do semifinále pak postoupily nejlepší dva týmy z každé skupiny. Z tohoto semifinále vzešla dvojice pro finále, která byla stejná jako minulý rok – Chuchelna vs. SKP Semily. V napínavém a dlouho vyrovnaném finále byl nakonec úspěšnější tým z Chuchelny, který tak obhájil své loňské i předloňské vítězství.

Peníze, které pořadatelé vybrali na startovném, byly použity na uhrazení pronájmu hřiště, odměny pro soutěžící a vítězné týmy a k nákupu vzpomínkového věnce pro Jířu Kousala, který tragicky zahynul 9. listopadu 2009 a na jehož počest je celý turnaj organizován. Zbylé peníze, stejně jako peníze vydělané prodejem občerstvení a peníze vybrané finanční sbírkou probíhající během celého turnaje, byly darovány občanskému sdružení Za novým úsměvem. A dohromady se sešlo přes 5.000,- Kč. Všechny účastníky tak mohl hřát příjemný a pěkný pocit nejen ze sportovních výkonů, ale i z toho, že přispěli na dobrou věc.

Pokud se chcete zúčastnit dalšího pokračování turnaje, ať už jako soutěžící nebo diváci, už dnes si ve svých kalendářích označte sobotu 10. srpna 2013, kdy proběhne další, již čtvrtý ročník tohoto usměvavého turnaje.

 

„Děkujeme všem organizátorům a účastníkům za podporu, kterou takto vyjádřili rozštěpovým dětem. Cílem naší práce je všemožně podporovat a pomáhat rodinám dětí s obličejovým rozštěpem, podporovat rodiče budoucí, zlepšovat prostředí čekáren a ambulancí ve FNKV, kde se naše děti léčí, a neustále pokračovat v osvětové práci. Darované finanční prostředky nám opravdu hodně pomohou a je mi ctí, že jsem poznala takovou skupinu přátel - sportovců a organizátorů. Jsem velmi šťastná z toho, jak i v době, která není jednoduchá, jak si lidé umí pomáhat, myslí na sebe a vymýšlejí skvělé a užitečné věci. Děkujeme a blahopřejeme vítězi.“
Mgr. Hana Broulíková, předsedkyně OS Za novým úsměvem

 

Vyhledávání