20. divadelní sezóna 2018/2019

Slánští ochotníci nastudovali Přelet nad kukaččím hnízdem (Naše Pojizeří)

08.11.2011 20:23

Divadelní soubor Tyl Slaná zve všechny své přátele a příznivce na slavnostní premiéru divadelního představení Přelet nad kukaččím hnízdem. Představení se koná v sobotu 12. listopadu v Kulturním domě ve Slané.

Představení se odehrává v psychiatrické léčebně, která představuje obraz světa, jenž z jedince dělá jen pouhé kolečko v systému. Všední život na oddělení pro psychicky nemocné pacienty naruší charismatický rebel McMurphy, který se prohlásil za psychopata, aby pobytem v blázinci unikl težké práci ve vězeňské farmě. Pomalu se mu daří narušovat tvrdý řád, který na oddělení dlouhá léta budovala vrchní sestra. Jedná se o řád, který už pouhý náznak i toho nejmenšího odporu tvrdě trestá. Hrdý a svobodomyslný McMurphy se ale podřizovat nehodlá a osudový střet mezi ním a vrchní sestrou se tak nevyhnutelně blíží! Hra je mohutným voláním po svobodě a po vzpouře proti jakékoli zvůli.

Ve hře účinkují Martin Bašek, Zdena Krejčí, Vlastimil Krejčí, Petr Bažant, Radek Šmíd, Jiří Barvínský, Jaroslav Jebavý, Marek Ministr, Lukáš Kmínek, Aleš Roštejnský, Tomáš Kužel, Kateřina Hubáčková, Stanislav Bittengl, Lucie Špicarová a Světlana Moravcová. Představení je vhodné pro diváky starší 15 let. „Snad smíme doufat, že naše inscenace, která vznikala pod režijním vedením Martina Baška déle než jeden rok, bude pro diváky jedinečným zážitkem," uvedl vedoucí souboru Radek Šmíd.

Původní román Kena Eltona Keseyho se řadí mezi nejpozoruhodnější díla poválečné americké literatury. V Česku byl vydán pod názvem Vyhoďme ho z kola ven a stal se úspěšnou inspirací pro mnohé tvůrce. Nejznámější filmové zpracování má na svědomí český režisér Miloše Forman. Wassermanova jevištní úprava se objevuje pravidelně na repertoáru divadel po celém světě.

Představení Přelet nad kukaččím hnízdem se uskuteční v sobotu 12. listopadu od 19.30 hodin v Kulturním domě ve Slané. Vstupné je 50,- Kč a k dispozici bude také bohaté občerstvení.

Vyhledávání