20. divadelní sezóna 2018/2019

Pozvánka na retro promítání filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera

09.09.2013 17:46

... aneb Netradiční pozvánka do netradičního kina. Opět jsme si totiž připravili něco nejen pro příznivce divadla, ale také pro opravdové filmové "fajnšmekry"...

Rozhodli jsme se zavzpomínat na dobu, kdy i ve Slané fungovalo kino a pro všechny milovníky starých dobrých českých filmů jsme připravili filmové představení populární československé komedie Limonádový Joe aneb Koňská opera!

plakát.pdf (207,2 kB)

V sobotu 28. září 2013 vás od 20 hodin zveme do sálu Kulturního domu ve Slané, který se na tento večer promění v netypický kinosál, kde si u stolečku, u sklenky dobrého vína a u sklenice studeného pěnivého moku, budete moci hromadně vychutnat nejen něco dobrého k snědku, ale také oblíbenou filmovou komedii!

 

Za zvuku a mihotání klasické dobové filmové promítačky, bez moderního DVD a dataprojektoru, uvidíte jednu z nejslavnějších a nejoblíbenějších českých filmových komedií, kde správní muži pijí pouze kolalokovu lihuprostou limonádu a zákon má podobu pistolníka, vybaveného přesnou muškou, zářivým úsměvem a lahodným tenorem. V Trigger Whisky Saloonu se strhne rvačka. Majitel podniku Doug Badman uklidní rozvášněné pistolníky vystoupením "famósní arizonské pěnice" Tornado Lou, která zazpívá píseň o šampiónu svého srdce. Ve chvíli, kdy se pistolník Grimpo chystá vypít svého oblíbeného "supercloumáka", objeví se v saloonu pan Goodman s dcerou Winnifred, kteří se snaží pomocí letáků a písně odvrátit pistolníky od pití alkoholických nápojů. Jedinou odpovědí jim jsou urážky. Tu se však v saloonu objeví sličný kovboj v bělostném oděvu a poručí si sklenici kolalokovy limonády. Potom hravě donutí Grimpa, aby se omluvil půvabné Winifred a než odjede, stačí ještě zlikvidovat bandu bankovních lupičů a probudit v srdcích Winnifred i Tornado Lou hlubokou lásku. Zanedlouho se Trigger Whisky Saloon ocitne na pokraji bankrotu, protože pistolníci popíjejí kolalokovu limonádu v sousedství, kde pan Goodman otevřel nealkoholický bar. Jenže na scéně se objeví Badmanův bratr Horác, padouch známý pod jménem Hogofogo. Ten přetáhne pistolníky zpět k whisky a zmocní se Winnifred. Limonádový Joe vše vidí díky zrcadlení vzduchu, tzv. Fata Morganě, a dívku zachrání. Vyzná jí lásku a pak se vydá zachránit podnik jejího otce před zánikem. Hravě si poradí s pistolníky, ale podlehne zákeřné léčce, kdy je mu ve sklenici kolalokovy limonády podstrčena lihovina. Kdo se však posupně směje, směje se předčasně, protože ani takové drobnosti, jako je dvojitý průstřel srdce, nemohou bělostného hrdinu rozházet.

 

Začátek ve 20 hodin, začátek promítání dle světelných podmínek za okny. Vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno, konzumace povolena u mnoha stolečků přímo v sále.

 

 

Hrají: Karel Fiala, Rudolf Deyl ml., Miloš Kopecký, Květa Fialová, Olga Schoberová, Bohuš Záhorský, Josef Hlinomaz, Karel Effa, Waldemar Matuška, Eman Fiala, Jiří Lír, Vladimír Menšík, Jiří Steimar, Jaroslav Štercl a další

Těšíme se na vaši návštěvu!

Vyhledávání

 facebook

Přidej se a sdílej a pozvi také své přátele...

obrázky z filmu

/album/obrazky-z-filmu2/a009-png/
/album/obrazky-z-filmu2/a011-png/
/album/obrazky-z-filmu2/a015-png/
/album/obrazky-z-filmu2/a017-png/