20. divadelní sezóna 2018/2019

Pozvánka na filmovou pohádku a klasickou komedii do Retrokina

24.02.2014 19:33
Rozhodli jsme se zavzpomínat na dobu, kdy i ve Slané fungovalo kino, a pro všechny milovníky starých dobrých českých filmů jsme připravili promítání populárních československých komedií! 
 
SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA DALŠÍ PROMÍTÁNÍ NAŠEHO DIVADELNÍHO RETROKINA
 
Za zvuku a mihotání klasické dobové filmové promítačky, bez moderního DVD a dataprojektoru, uvidíte ty nejslavnějšíh a nejoblíbenější československé filmové komedie! Začátek promítání dle světelných podmínek za okny, občerstvení zajištěno v přilehlé restauraci a konzumace je povolena u mnoha stolečků přímo v sále.
 

AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ! 

Rodinný / Komedie / Hudební / Fantasy
Československo, 1977, 80 min
 
Režie: Oldřich Lipský 
Scénář: Zdeněk Svěrák, Oldřich Lipský, Jiří Melíšek 
Kamera: Jan Němeček 
Hudba: Jaroslav Uhlíř 
Hrají: Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Dana Vávrová, Jiří Procházka, Lubomír Lipský st. a další
 
Hrdiny veselé dětské hudební komedie jsou chlapci a děvčata, kteří vytáhnou do boje proti některým dospělým ze své obce, když chtějí proměnit starý hrad v zemědělský objekt. Za vydatné pomoci duchů, rytíře Viléma Brtníka z Brtníku a jeho dcerky Leontýnky obývajících zchátralý objekt, a mnoha trpaslíků, které rytíř přivolal, se jim podaří dosáhnout cíle - hrad je opraven a předán do péče dětí. Z Leontýnky, která si stěžuje na osud nesmrtelných bytostí, se díky kopretině darované Dlouhým Jendou z lásky stane normální dívka...
 
Začátek promítání v 18 hodin, vstupné 40/20,- Kč
 
 

SLAVNOSTI SNĚŽENEK

Komedie
Československo, 1983, 83 min
 
Režie: Jiří Menzel 
Předloha: Bohumil Hrabal
Scénář: Bohumil Hrabal, Jiří Menzel 
Kamera: Jiří Macák 
Hudba: Jiří Šust 
Hrají: Rudolf Hrušínský, Jaromír Hanzlík, Josef Somr, Petr Čepek, Miloslav Štibich a další
 
Nezapomenutelný spor dvou mysliveckých spolků nad zastřeleným kancem. Povídka je vlastně portrétní miniaturou sousedů, s nimiž Bohumil Hrabal žil uprostřed chatové oblasti v Kersku nedaleko Prahy. Většina literárních postav má svůj reálný a živý předobraz. S neopakovatelným vypravěčským stylem spisovatele a skvělou profesionální technikou režiséra se před vašima očima rozvíjí nostalgická, ale především hluboce lidská freska žánrových příběhů lidí a lidiček žijících v Polabí. Znovu ožívají pan Franc, Leli, rodina hostinského z Hájenky a nezapomenutelný příběh sporu dvou mysliveckých jednot nad zastřeleným kancem. Ve filmu se snoubí poetično s realistickým popisem, stylizovaná nadsázka s humornou drobnokresbou, události veselé s událostmi smutnými.
 
Začátek promítání ve 20:30 hodin, vstupné 40/20,- Kč
 
Připojit se a sdílet a pozvat také své kamarády, přátele a známé můžete na našem facebooku

Vyhledávání