20. divadelní sezóna 2018/2019

Pozvánka na čertovskou pohádku

19.09.2014 10:53

V sobotu 22. listopadu 2014 jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni malí i velcí příznivci divadla a pohádek, na které od 16 hodin čeká představení Ženich pro čertici v podání DS Tyl ze Železného Brodu.

"Po loňské podařené pohádce ‚S čerty nejsou žerty' chceme také letos diváky pozvat na pohádkové představení, které bude už takovou malou přípravou na blížící se prosincové vánoční svátky a prvním zahájením adventu," začíná svou pozvánku pořadatel Radek Šmíd, vedoucí divadla ve Slané.

Ženich pro čertici je veselá pohádka, ve které dobro zvítězí nad zlem. Zlo však není prezentováno peklem, ale králem Tonemánem Prvním a jeho rádcem Kejvalem. Hlavní postavou je vdavek chtivá čertice Filoména, která svými čertovskými kousky způsobí u ševce Vendelína Pápěry nejednu zapeklitou situaci, ze které se švec a jeho žena Nanynka naštěstí svou chytrostí vždycky dostanou. Pohádku pro malé i velké na motivy hry Miroslava Bourka režíruje Karel Svoboda.

"Jak známo, pohádek není nikdy dost a těch čertovských je ještě míň. Tak se přijďte pobavit, rádi vás přivítáme - malé, velké, mladé, starší i nejstarší - tato pohádka je opravdu pro všechny," doplňuje Radek Šmíd.

Pomůžou nerozvážný slib Nanynky Pápěrové vyplnit pekelné síly? Nebo si čertice Filoména odvede Vendelína do pekla jako svého ženicha? To vše se dozvíte v Kulturním domě ve Slané u Semil v sobotu 22. listopadu 2014 od 16 hodin.

Vstupné 60/30,- Kč, občerstvení zajištěno v přilehlé restauraci.

Vyhledávání

plakát

/album/plakat2/zpc-jpg/