20. divadelní sezóna 2018/2019

Pohádkové Vánoce ve Slané (Slánský list)

01.12.2011 11:05

Divadelní soubor Tyl Slaná si všechny své přátele a příznivce dovoluje pozvat na slavnostní premiéru pohádkového představení Co takhle svatba, princi? v podání našeho slánského souboru. Představení se uskuteční v pondělí 26. prosince 2011 od 16 a 19 hod. v Kulturním domě ve Slané. Vstupné je 50,- Kč pro dospělé a 25,- Kč pro děti. K dispozici bude také bohaté občerstvení. Těšíme se na vaši návštěvu. Svou účast přislíbil také Jiří Chalupa, který je autorem této pohádky.

Princ David rád šermuje, jenže když v zápalu boje rozbije zrcadlo, trest za to postihne služebnou Bělu. Vzápětí jeho otec král rozhodne, že je třeba syna oženit. Jak ale vybrat tu pravou princeznu? Pomocí tří úkolů, při jejichž plnění princeznám bude pomáhat služebná Běla v mužském převleku. Kdo nakonec dostane prince za muže, je tedy nasnadě. Pohádka je plná hezkých písniček, krásných kostýmů a veselého humoru. Ani v této pohádce, kterou většina z vás zná z televizních obrazovek se zpěvákem Karlem Černochem v jedné z hlavních rolí, nebude chybět pan král s paní královnou, princ se svým věrným rádcem, zlobivé princezny a spousta dalších a dalších pohádkových postav. Už teď se můžete těšit na opravdu veselé představení, které je vhodné nejen pro děti, ale také jejich rodiče, babičky, dědečky, sourozence a všechny kamarády. Věříme, že naše inscenace, která je režijním debutem režisérky Katky Schovánkové, bude pro vás dalším příjemným vánočním dárkem. V pohádce účinkují Vlastimil Krejčí, Iveta Mikotová, Jakub Mašek, Jan Kvarda, Kristýna Honzáková, Stanislav Bittengl, Aleš Roštejnský, Gábina Šikolová, Jana Báčová, Helena Šlaisová, Jan Mutl a Radek Šmíd.

Jiří Chalupa, autor této pohádky, je v současnosti dramaturgem a scénáristou České televize a v minulosti Československé televize. Je známý jako moderátor původního Studia Kamarád, kde působil společně s Lenkou Vavrinčíkovou. Je autorem scénářů k osmi pohádkám a jako dramaturg se podílel na téměř 50 filmech, z nichž většinu tvoří právě pohádky.

Vyhledávání