20. divadelní sezóna 2018/2019

Pohádka Dlouhý, široký a bystrozraký zahájí Vánoce ve Slané

27.11.2012 09:55

Všechny malé příznivce ochotnického divadla, všechny děti, jejich kamarády, rodiče i prarodiče si dovolujeme pozvat na představení klasické pohádky Dlouhý, široký a bystrozraký, kterou v podání Divadelního spolku J.K. Tyl Lomnice nad Popelkou uvedeme v kulturním domě ve Slané v sobotu 1. prosince 2012 od 14 hodin.

Pohádka autora Jana Jílka, která měla premiéru už v roce 1975 rozvíjí na dějovém půdorysu Erbenovy pohádky téma dozrání v muže skrze poctivou životní zkušenost. Toho dosáhne Princ, na počátku příběhu rozmazlený synáček “z lepší rodiny”, když s pomocí kouzelných přátel vysvobodí zakletou princeznu. Kouzelné proměny - např. setkání Prince s obrazem Zakleté princezny, která ho mlátí růží, zkamenění obyvatel království a vysvobozování princezny, jsou vtipně rozvíjeny na pomezí horroru a komedie.

Srdečne vás zveme k nám do divadélka ve Slané, kde tak budeme mít možnost společně strávit hezké odpoledne u příležitosti zahájení adventu, který bude předzvěstí nadcházejících vánočních svátků.
 

Vyhledávání

 facebook

Přidej se a sdílej a pozvi také své přátele...