20. divadelní sezóna 2018/2019

Ohlédnutí za prvním Jarním plesem

25.03.2015 10:03

Vážení přátelé a příznivci našeho divadelního souboru. Tak máme za sebou Jarní ples. První nejen svým pořadím, ale také tím, že se jednalo o první spolupráci s jiným spolkem, konkrétně se Sborem dobrovolných hasičů. Ale myslíme, a nadšené reakce plesových hostů nám dávají za pravdu, že to byla spolupráce podařená.

Co k tomu uplynulému sobotnímu večeru říci? Tak nejprve asi to, že mu předcházelo několikaměsíční období příprav, protože jsme opravdu nic nechtěli ponechat náhodě. Ten poslední týden před samotným plesem byl opravdu náročný, o čemž by mohli vyprávět pořadatelé, kteří celé noci nespali a každou volnou chvilku věnovali jen posledním přípravám. Všechno ale mělo svůj smysl a organizačně byl ples zajištěn opravdu znamenitě, za což chci všem těm, kteří se na přípravě plesu podíleli, moc poděkovat.

Obrovskou neznámou pro nás byl také předprodej, který jsme se letos poprvé rozhodli vyhlásit několik týdnů předem s možností rezervace konkrétního místa v sále. Zní to sice relativně jednoduše, ale udržet si přehled o aktuálních volných a obsazených místech není úplně snadné. Jsme teď ale moc rádi, že jsme se touto cestou vydali, protože dvě třetiny vstupenek se prodaly právě v předprodeji. A také pro hosty je lepší, když vědí, že mohou přijít a usadit se na své předem rezervované místo, než váhat, jestli na ples vůbec vyrazit, protože nevědí, jestli se posadí.

Samotný večer už byl onou pomyslnou zlatou tečkou. Krásně oblečení hosté zaplnili sál už v osm hodin večer, každá z přítomných dam navíc získala malou květinovou pozornost a ke společenskému tanci jim hrála rok od roku lepší hudební skupina Futrál. O pohodu a komfort všech hostů jsme se starali hned ve dvou barech a v kuchyni, kde bylo celý večer k dispozici hned několik chutných minutek. Novinkou a do značné míry také lákadlem byl koktejlový bar Pavla Provocateur Nováka, kde hosté mohli celý večer ochutnávat jeden drink za druhým, a který se také postaral o půlnoční ohnivé představení. O velice smyslné zpestření celého večera se ve svých vystoupeních postarala také orientální tanečnice Azza Beya, která představila několik svých tanců, za které získala zlaté a stříbrné medaile na podzimním mistrovství světa ve World Dance. Hosté večera se dočkali také oblíbené soutěže o ceny a půlnočního slosování o nejhodnotnější výhry, včetně večeří zdarma, letenek a zájezdu, které na jevišti pomohla vylosovat starostka obce Slaná.

Tolik mé letmé ohlédnutí za uplynulou sobotou a prvním Jarním plesem ve Slané. Velice děkujeme všem sponzorům, kteří svými dary pomohli zajistit vše potřebné k uspořádání této náročné akce. Pokud jste byli mezi hosty, věřím, že jste si celý večer náležitě užili. A pokud jste tentokrát z jakéhokoliv důvodu chyběli, budeme se na vás těšit v roce příštím, na kdy si pro vás chystáme další pokračování. Obrázky z prvního Jarního plesu ve Slané najdete zde.

Radek Šmíd, princiopál DS Tyl

Vyhledávání