19. divadelní sezóna 2017/2018

Do Slané se vrátí Doba kamenná (Krkonošský deník)

20.02.2013 11:31

V roce 2012 se divadelníkům ze Slané podařilo uvést hned několik představení hostujících ochotnických souborů z blízkého i vzdálenějšího okolí. Také v novém roce by v tom chtěli pokračovat a diváky pozvat hned na několik hezkých představení. Nebude se ale jednat o žádné amatéry a začátečníky, ale pouze o zkušené soubory s mnohaletou tradicí, kvalitní nabídkou divadelních her a oceněními z divadelních přehlídek a festivalů.

Druhým letošním představením tak v sobotu 23. února 2013 bude volně upravená komedie na motivy hry autora Pavla Němce nazvaná Doba kamenná, se kterou do Slané přijede Divadelní soubor FRK z Nové Vsi nad Popelkou. „Hra je ostrou společenskou kritikou, poplatnou dále ještě i v době hliněné a železné. V žádném případě nechceme srovnávat dobu minulou s dnešní moderní společností, kdy jsme kvalitními zákony bezpečně chráněni před možnými podvodníky,“ uvádí do obrazu Ivana Nosková, režisérka tohoto představení. „Analyzuje vztah mužů a žen tehdejší nevyrovnané doby, budete šokováni, co dříve bylo možné. Budete účastni množství společenských podvodů a snah se bezpracně obohatit na úkor druhých, čehož jsme v dnešní demokratické společnosti již uchráněni. Provedeme vás naučnou stezkou poznání nevzdělaného života pravěkých lidí, jež se nechali snadno ošidit. Dnes již všichni vzdělání máme a nikdo nás podvést nemůže,“ dodává s ironickým úsměvem Ivana Nosková.  Ve hře také uvidíte, jak překvapivě velké množství vynálezů vzniklo mnohem dříve, než uvádějí vědecké prameny popisující život v době kamenné. Představení je také pevně provázáno ukázkami dobových zvuků, které se divadelníkům z Nové Vsi podařilo s nemalým úsilím získat a nahrát.

Výborná divadelní komedie Doba kamenná v podání DS FRK z Nové Vsi nad Popelkou začíná v sobotu 23. února 2013 od 19 hodin v Kulturním domě Slaná u Semil. Vstupné je 50,- Kč, pro děti za polovic. Srdečně zvou, a na vaši návštěvu se těší, pořadatelé z Divadelního souboru Tyl Slaná.

Vyhledávání