20. divadelní sezóna 2018/2019

Divadlo EXIL z Pardubic jede do Slané

13.10.2014 12:46

V sobotu 18. října 2014 jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od 19:30 hodin čeká představení Zdravotní vycházka. Jedná se o hru Nicolase Bedose v podání úspěšného Divadla Exil z Pardubic - na soutěžní přehlídce "Lounské divadlení" inscenace získala cenu za režii, oba herci za své herecké výkony a byla doporučena na národní přehlídku ve Volyni.

Známé pardubické divadlo si pod vedením režiséra Tomáše Klementa připravilo hru o netradičním vztahu dvou psychicky narušených lidí, kteří by rovnýma nohama rádi skočili do společného vztahu, ale prostředí léčebny i vlastní fóbie jsou proti. Hra na pomezí romantické a konverzační komedie stojí na dialozích obou hrdinů, kteří i na krátké ploše prožijí řadu emočních vzletů a pádů. Diváky překvapí závěr, který dosavadní průběh hry zcela převrátí naruby.

Zdravotní vycházka měla v autorově režii světovou premiéru 25.ledna 2010 v pařížském divadle La Pépinière a hlavní role ztvárnili hvězdná herečka Mélanie Laurent (mj. Hanebný parchanti Quentina Tarantina) a Jérôm Kircher. Svou českou premiéru si Zdravotní vycházka odbyla 17. března 2012 právě v pardubickém Divadle Exil a hlavní role ztvárnili Kateřina Prouzová (znáte z vysílání Českého rozhlasu) a Josef Jan Kopecký.

Dvě lavičky na zahradě jedné psychiatrické léčebny. Na jedné sedí ONA a poslouchá hudbu. Přiblíží se ON, zapálí si cigaretu a rádiem zlostně hodí o zem. Tak začíná děj současné francouzské hry talentovaného dramatika Nicolase Bedose.

Dva herci, dvě lavičky, jedna postel! Toho všeho se dočkáte v Kulturním domě ve Slané u Semil v sobotu 18. října 2014 od 19:30 hodin.

Vstupné 60/30,- Kč, občerstvení bude z důvodu uzavřené restaurace zajištěno ze zdrojů Divadelního souboru Tyl.

Připojit se a sdílet a pozvat také své kamarády, přátele a známé můžete na našem facebooku

Kateřina Prouzová a Josef Jan Kopecký excelují v představení Zdravotní vycházka

Vyhledávání

fotografie z představení

/album/fotografie-z-predstaveni2/zv01-jpg/
/album/fotografie-z-predstaveni2/zv05-jpg/
/album/fotografie-z-predstaveni2/zv04-jpg/
/album/fotografie-z-predstaveni2/zv02-jpg/