24. divadelní sezóna 2022/2023

Derniéra komedie Tchýně na zabití

27.01.2023 14:46

Divadelní soubor Tyl Slaná si všechny své přátele a příznivce dovoluje pozvat na derniéru divadelního představení Tchýně na zabití v podání našeho slánského souboru. Derniéra se uskuteční v sobotu 18. března 2023 od 19 hodin v Kulturním domě ve Slané.

Po třech letech a pěti měsících nadešel čas rozloučit se s tímto úspěšným představením slánského souboru. Přijďte se rozloučit spolu s divadelníky, kteří vás srdečně zvou do divadélka ve Slané, kde se odehraje vůbec poslední repríza.

Čistokrevná „řachanda“ okořeněná duchařinou popisuje vztah mezi tchýní a zetěm, snachou a tchýní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně a hlavně mezi tchýněmi samotnými. Ani sama Smrt nezabrání tchýním prudit a montovat se do života svým mladým…

A protože se herci od premiéry tzv. "vyhráli", zváni jsou i ti, kteří už tuto komedii viděli – sami se přesvědčí, že je to úplně jiné představení.

Uvádění tohoto představení bylo bohužel těžce poznamenáno epidemií nemoci Covid-19… Ochotníci se ale nevzdali, věřili, a hru si na repertoáru udrželi, třebaže nehráli i dlouhých jedenáct měsíců. Nakonec se jim však za těch téměř tři a půl roku podařilo odehrát úctyhodných 27 představení, což je na poměry ochotnického divadla opravdu pěkné číslo. Účinkující byli navíc za své výkony oceněni na několika divadelních přehlídkách. To vše dělá z tohoto představení nejúspěšnější titul, který slánský soubor doposud nabídl. Proto neváhejte a poslední představení si určitě nenechte ujít. Mezi příchozími diváky navíc bude divák s pořadovým číslem 2000, což také svědčí o oblíbenosti této komedie.

Ve hře účinkují Marie Farská, Martina Wittmayerová, Tomáš Kužel a Zdena Krejčí. Režii tohoto představení měla Helena Šlaisová, pro kterou je to další úspěšný režijní počin po předchozím také velice úspěšném představení Účel světí prostředky, který se dočkal dvou desítek repríz.

Představení se uskuteční v Kulturním domě ve Slané u Semil v sobotu 18. března 2023 od 19 hodin. Vstupné je 100 Kč a občerstvení bude zajištěno v přilehlé restauraci. Lístky budou k dostání v pokladně divadla 60 minut před představením. Vstupenky bude možné zakoupit také v předprodeji na portálu eVstupenka a na internetové stránce www.dstyl.cz.

 

Společný obrázek z posledního zájezdu do obce Borek v okrese Praha-Východ

Vyhledávání

plakát

/album/plakat32/tchyne-plakat-slana-2023-small-021839-jpg1/