
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Fotky z představení | Video | Fotky ze zkoušek, zákulisí a zájezdů | Program ke stažení
Premiéra 26. prosince 2017, derniéra 10. listopadu 2018.
Hra o tom, že všichni dospělí byli kdysi dětmi, i když většina z nich už na to zapomněla. Divadelní dramatizace jedné z nejčtenějších próz dvacátého století, která je nejen pro děti, ale zároveň i filozofickým traktátem nejen pro filozofy. Hra o tom, že „dospělí jsou prostě divní“, protože všichni dospělí byli kdysi dětmi, i když většina z nich už na to zapomněla. Příběh, který si získal srdce milionu čtenářů na celém světě, začíná někde na Sahaře, kde se opuštěný letec setkává s tajemným Malým princem, který na Zem přichází z planetky „o něco větší, než byl sám“ a vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. Postupně dospěje k poznání, že „správně vidíme jen srdcem svým“ a že máme odpovědnost za ty, které máme rádi. Ačkoli tyto pravdy nezní nijak nově, stojí za to si je připomínat, protože mnozí z nás mají tendenci na ně neustále zapomínat.
Osoby a obsazení
Pilot / Lukáš Kmínek
Malý princ / Vítek Kužel a Daniel Schovánek
Liška / Jana Špačková
Květina / Martina Kynčl Wittmayerová a Martina Plichtová
Král / Stanislav Bittengl
Domýšlivec - Lampář / Aleš Roštejnský
Pijan - Zeměpisec / Pavel Vondrovský
Podnikatelka / Kateřina Dostálová
Had / Anna Mifková
Realizace hry
návrh scény a kostýmů: Martina Plichtová
realizace scény a kostýmů: kolektiv souboru
text sleduje: Kateřina Schovánková
stavba scény: Jaroslav Malý
světla a zvuk: Lukáš Kvarda
režie: Martina Plichtová
délka představení: 70 minut, bez přestávky
Antoine de Saint-Exupéry
Narozen 20. června 1900 v Lyonu, Francie. Byl francouzský prozaik, publicista a letec. Pocházel z aristokratické rodiny. Studoval ve Švýcarsku a v Paříži. Od mládí se zajímal o letectví. Leteckou způsobilost získal během vojenské služby. Letectví se věnoval celý život. Jako pilot podnikl četné cesty po celém světě. Konal přednášková turné, psal reportáže. Literární a publicistické činnosti se věnoval již od 20. let dvacátého století. Psal humanistické příběhy, k nimž čerpal náměty ze svých zkušeností pilota a ředitele letišť. Svět vidí pohledem člověka žijícího v blízkosti ohrožení. Jeho příběhy jsou prostoupeny filozofickými úvahami o smyslu lidského života. Za druhé světové války, do které se sám přihlásil, zahynul při průzkumném letu, pravděpodobně nad Středozemním mořem nedaleko Korsiky dne 31. července 1944 ve věku 44 let.
Odehraná představení
Jilemnice (10. 11. 2018), Rokytnice nad Jizerou (13. 10. 2018), Bratříkov (29. 9. 2018), Dolní Štěpanice (1. 9. 2018), Lomnice nad Popelkou (28. 4. 2018), Liberec (27. 4. 2018), Levínská Olešnice (24. 3. 2018), Vlastibořice (10. 3. 2018), Semily (14. 1. 2018), Slaná u Semil (26. 12. 2017)
aktuálně hrajeme
připravujeme k uvedení
archív představení
Jakub Zindulka: Tchýně na zabití
—————
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
—————
Jaromír Břehový: Účel světí prostředky
—————
Vladislav Kracík: ...a za Tracym tygr
—————